Zo Sabinovskej k Jamiemu Oliverovi

Ako iste viete, ani tento rok nevynecháme cyklus „Stretnutie so zaujímavými ľuďmi“ na našej škole.

Hneď to prvé stretnutie sa konalo 30. 9. 2016 pod záštitou Mgr. Pipkovej. Už pri samotnom uvádzaní hosťa nám bolo jasné, že nepôjde o žiadneho amatéra v odbore. Pri "stručnom" prehľade životopisu pána Tomáša Opočenského sme ostali zaskočení a čakali sme, kto príde. Po prvých vetách nám bolo všetkým jasné, že toto stretnutie bude naozaj priateľské, ale na profesionálnej úrovni. Určite nám dáte za pravdu, že neustále otravné kladenie otázok nám bolo odpustené, pretože nie každý deň máte možnosť stretnúť takého scestovaného a pokorného človeka, ktorý  - ako sám povedal: ,,hovorte mi proste len Tomáš, som obyčajný chalan zo Sabinovskej, začínal som v prešovských podnikoch ako vy," a prepracoval sa odtiaľto cez Costa Navarino, W Doha Hotel & Residences vlastným odhodlaním a chuťou zlepšovať sa až na post Deputy General Manager v Jamie´s Italien v Nikózii. Hovoril nám o svojej neobyčajnej profesionálnej ceste, o zaujímavých miestach, ľuďoch i rozdieloch medzi národmi. Spontánne rozprával po slovensky i v anglickom jazyku. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých vecí, spôsob ako ísť za svojím snom a ako si ho splniť, i zopár pikošiek z odboru, J Ani sme si to nevšimli a dve hodiny zbehli ako voda. Veríme, že inšpiroval nielen nás, ale aj všetkých, čo sme sa v B4 s Tomášom stretli.

Touto cestou sa chceme poďakovať Hotelovej akadémii, ktorá pravidelne umožňuje stretávať sa s úspešnými ľuďmi, a tým motivovať aj samých seba, že pracovať na sebe sa naozaj oplatí, a pani Mgr. Pipkovej, ktorá toto stretnutie zorganizovala.

Anita Korinková a Dominik Šujeta (V.C)