Zlatý Amos 2011

V dňoch 14 -16. apríla „Hotelka“ vyslala do Košíc zohraný tím bojovníkov. Zúčastnili sme sa semifinálového a finálového kola ankety Zlatý Amos 2011. Žiaci Jurčišin, Oriňáková, Džupinková, Čuhová a Sukovský zabojovali vo štvrtkovom semifinále spolu s pánom riaditeľom Šenkom v programe „Hotelka talkshow“, ktorý si krvopotne pripravili. Výrazne im pomohla podpora fanúšikov (Servátka, Župina, Čekanová, Schlachta a fotografa Ferenčíka) pod vedením pani učiteľky Pipkovej a Servátkovej.

Považujeme za úspech účasť, aj keď postup do finále sa nám nepodaril. Tvrdá konkurencia žiakov základných škôl zmarila naše plány. Zo 16-tich semifinalistov postúpili 8-mi do finále.

V sobotu 16. apríla sa uskutočnil slávnostný galavečer Zlatý Amos 2011 v Spoločenskom pavilóne v Košiciach, aj za účasti ministra školstva Eugena Jurzycu a ďalších prominentných hostí. Večerom nás sprevádzala Soňa Müllerová a na pódiu vystúpili No Name. Po výbornom programe finalistov o víťazovi rozhodla porota na základe odpovedí na otázky, ktoré pripravili deti. Titul Zlatý Amos 2011 získala učiteľka Jana Koštialiková z Ilavy a titul Zlatá škola získala ZŠ Široké. Udeľoval sa aj titul Amos Press, Amos sympaťák a Učiteľ, na ktorého sa oplatí spomínať.

Z pohľadu nás všetkých neboli dni v Košiciach stratené. Skúsili sme vystúpenie naživo pred publikom a inšpirovali sme sa vzťahom učiteľov k svojmu povolaniu. Obdivovali sme čo všetko sa dá dokázať v 2minútovom časovom limite, ktorý sme mali určený na program a ako bravúrne to zvládla postupujuca konkurencia.

Finálový galavečer odvysiela televízia STV1 v júnovom termíne.