Za krásu slova 2017

23. 03. 2017 sa v priestoroch Súkromnej strednej odbornej školy ELBA konal v poradí XIX. ročník krajskej súťaže študentov stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja Za krásu slova 2017, ktorú na základe poverenia Odboru školstva PSK spolu organizujú Dom Matice slovenskej, Miestny odbor MS, Odbor Matice slovenskej v Prešove a S SOŠ ELBA v Prešove.

Poslaním tejto tradičnej a hodnotnej súťaže je upevňovanie a rozvíjanie teoretických vedomostí a praktických zručností zo slovenského jazyka a prehlbovanie pozitívneho vzťahu mládeže k materinskému jazyku a jeho hodnotám.

V aktuálnom ročníku podujatia súťažilo 22 stredoškolákov. Našu školu na súťaži reprezentovali dve žiačky IV. C triedy Lívia Mačová a Lucia Ščecinová. V kategórii študenti stredných odborných škôl naša študentka Lucia Ščecinová obsadila v silnej konkurencii krásne 3. miesto, k čomu jej srdečne blahoželáme a tešíme sa, že aj prostredníctvom takýchto súťaží sa šíri dobré meno našej školy.

Mgr. Beáta Ignatová