Vyhodnotenie súťaže v písaní na počítači

V dnešnej dobe počítačov a moderných technológií je priam nevyhnutnosťou vedieť rýchlo a presne písať na klávesnici počítača „všetkými desiatimi“. Túto zručnosť oceňujú aj zamestnávatelia pri prijímaní ľudí do zamestnania. Študenti, ktorí poznajú desaťprstovú metódu písania, túto zručnosť využívajú predovšetkým pri písaní rôznych úloh na počítači, či seminárnych prác.

Dňa 19. 06. 2018 sa na našej škole uskutočnila pre žiakov 1. ročníka Súťaž v písaní na počítači. Súťažilo sa v 5-minútovom odpise (písal sa 2x a hodnotil sa lepší výkon), pričom sa žiaci snažili odpísať text s čo najvyšším počtom úderov a čo najnižším počtom chýb. Rýchlosť a presnosť písania prezentovalo 16 študentov a výsledky sú nasledovné:

Poradie

Meno a priezvisko

Trieda

ČÚ/min

Počet chýb

1.

Katarína Robová

1.     D

2.

Samuel Ondrik

1.     D

3.

Petrovčíková Katarína

1.     A

Ďalšími zúčastnenými študentmi boli:

1.     A         Sivák Alexander, Sarnecká Martina, Hric Matej

1.     B         Andiľová Žofia, Ondriová Alica, Palenčárová Lenka, Novotná Tamara

1.     C         Michňák Patrik, Ondria Martin, Mencelová Viktória, Nešták Christián

1.     D         Grega Jakub, Švarná Katarína

Víťazi boli odmenení zaujímavými cenami a všetkým žiakom sa ušla aj sladká odmena. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme!

Ing. Alena Vitkovičová