Vianočné Zakopané

Dňa 12.12.2015 sa žiaci našej školy vydali na potulky po vianočnom Zakopanom a jeho okolí. Ráno sme odchádzali z Prešova o 7 hodine. Cestovali sme autobusom. Do Zakopaného sme dorazili o 9 30. Jemne pršalo a mrholilo.

Putovali sme po trase : Zakopané – Michni – Gubalowka – Butorow wierch – Zakopané – Kužnice – Kalatowki – Kužnice .  Rekaritulácia: prešli sme 16,5 km, nastúpali sme 710m, všetko nám to trvalo 5 hodín.

Tatry sa nám počas dňa postupne odhaľovali a na záver pešovania sme mohli v plnej kráse vidieť Kasprow wierch i Giemont. Do centra sme sa odviezli minibusom. Užili sme si predvianočnú atmosféru rázovitého tatranského mestečka. Pochutnali sme si na nalešnikoch so smotanou i obrovských zapiekankach,  zahrial nás grilovaný oštiepok a iné dobroty.

Radi sa do Zakopaného  vrátime, možno i najbližšie  leto,  za vysokohorskou turistikou.

Účastníci zájazdu