Trnava „hýrila“ všetkými jazykmi - Celoslovenské kolo súťaže Jazykový kvet 2017

Každý z nás občas potrebuje ticho a pokoj, aby sa mohol sústrediť na svoje povinnosti, prípadne si len tak oddýchol.

Valentine (v podaní Viktórie Sciránkovej) o tom istotne vie svoje. Jej opakovanie textu na školské vystúpenie sa skončilo skôr ako sa začalo. Amandine, Chloé, Maeva, Fanny (Natália Uličná, Ivana Kuchárová, Miriama Sabolová, Bianka Vachaľová), Valentinine štyri sestry, predsa riešia svoje problémy a Valentine o nich rozhodne musí vedieť, a to najlepšie hneď. Nuž a keď sa do celého zmätku pridá ešte (ne)vítaný hosť (v podaní Erika Michňáka), nervozita je na svete. Ach, tie súrodenecké vzťahy.. J Ide o stručné resumé divadielka Bande de casse-pieds! (Otravná banda!), ktoré študenti 1. a 2. ročníka predviedli vo francúzskom jazyku na celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet 2017, dňa 19. mája v Trnave. Študenti si za svoju prácu odniesli 1. miesto a my sa z ich úspechu veľmi tešíme a srdečne im blahoželáme!

Rovnako zaujímavo predviedol svoj talent aj Dominik Onofrej (III.D), ktorý zarecitoval báseň z vlastného pera v anglickom jazyku pod názvom Leaves are not always green. Pútavá báseň o živote a Dominikov prednes si vyslúžili krásne 3. miesto na celoslovenskom kole Jazykového kvetu. Srdečne blahoželáme!

Aj napriek únavnej a namáhavej ceste si žiaci akciu užili a výborné umiestnenia svedčia o tom, že sa naozaj oplatilo privstať si na skorý ranný vlak.

Mgr. Martina Šimčíková