TOP GASTRO SLOVAKIA 2017

Súkromná spojená škola EDUCO Námestovo 25. - 26. apríla 2017 usporiadala pri príležitosti 55. výročia založenia školy gastronomickú súťaž s medzinárodnou účasťou

Súkromná spojená škola EDUCO Námestovo 25. - 26. apríla 2017 usporiadala pri príležitosti 55. výročia založenia školy gastronomickú súťaž s medzinárodnou účasťou.

Súťaž bola určená pre žiakov stredných odborných škôl do 21 rokov. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách.

kategórii somelier nás reprezentovali žiačky Andrea  Poláčková IV. D (4. miesto) a Klaudia Butelová IV. D (6. miesto). Obe žiačky sa umiestnili v zlatom pásme. Žiačky absolvovali písomný test a v druhej časti dekantovali červené víno a predvádzali servis šumivého vína.

kategórii barista nás reprezentoval žiak Richard Novotný (IV. A). Súťažilo sa tradične v nastavovaní mlynčeka, v príprave 2x espresso, 2x cappuccino a 2x voľný nápoj, ktorého základom musela byť káva. Popri veľkej konkurencii sa Richard umiestnil na 18. mieste.

V súťaži barmanov – klasik sa žiak Leonard Pasierb (II. A) umiestnil v striebornom pásme. Pripravoval originálne nápoje v kategórii Short drink a Smoothie.

odbore čašník, servírka sa súťažilo v dvoch kategóriách.

Kategória A / súťaž jednotlivcov - šalát ako hlavné jedlo.

Žiačka Miriam Gabriela Harvanová (III. C) zabojovala a získala zlato za prípravu ovocno – zeleninového šalátu s flambovanou cviklou a kozím syrom.

Kategória B/ kolektívna súťaž – príprava slávnostného stola pre dve osoby na tému: ,,SVADOBNÁ HOSTINA...“. Naša slávnostná tabuľa, ktorú pripravovala Simona Fabianová (III. C) v spolupráci s Miriam Gabrielou Harvanovou (III. C) získala zlatú medailu.

V utorok 25.4.2017 nám škola pripravila program a príjemne spestrila podvečer návštevou múzea ORAVAKAFE v obci Krušetnica. Tu sa nachádza najväčšia kávová mozaika na svete. 107m², viac ako 4 milióny kávových zŕn. Viac ako 600 kusov historických exponátov súvisiacich s pražením, mletím a prípravou kávy z celého sveta. www.oravakafe.sk

Srdečne blahoželáme všetkým účastníkom súťaže a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu školy.

Poďakovanie patrí našim pedagógom Ing. Lucii Bučkovej, Mgr. Ľudmile Harčarikovej a Jurajovi Krajňákovi, ktorí svedomito pripravovali žiakov na túto odbornú gastronomickú súťaž.