Súťaž „Spievam po francúzsky“ v Košiciach

Dňa 1.4. 2016 sa žiaci francúzskeho jazyka zúčastnili súťaže „Spievam po francúzsky“ v Kulturparku v Košiciach, ktorú organizuje Francúzska Aliancia Košice.

Žiačky 1.C triedy: Kekeľová Klaudia  Jana, Sciranková Viktória a Vachaľová Bianka zaspievali francúzsku pieseň Nos Secrets od Louane a žiaci IV.B triedy: Durkáčová Linda, Hmeľárová  Simona a Palko Martin sa popasovali s piesňou La liste od Rose. Súťaži predchádzala príprava žiakov, ktorí využívali svoj voľný čas na nácvik spevu a správnej francúzskej výslovnosti.

Prváčky obsadili v druhej kategórii pekné 4. miesto a rovnako žiaci štvrtého ročníka obsadili 4. miesto v najstaršej, teda tretej kategórii. Okrem pekného umiestnenia si žiaci odniesli nové zážitky a skúsenosti z frankofónneho prostredia.

Mgr. Martina Šimčíková