Spoznajme srdce Európy - V. C 2015

21. apríla 2015 študenti 5. C triedy Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove organizovali slávnostnú recepciu, ktorá sa konala pri príležitosti Praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky. Príprava na praktické maturitné skúšky sa začala vylosovaním príležitosti a dohodnutím sa na téme, ktorú pripravovali. Študenti si vybrali tému „Spoznajme srdce Európy“. Ponúkli hosťom lepšiu, netradičnú a krásnu formu ako spoznať Slovensko, ktoré je považované za srdce Európy. Napriek tomu, že je Slovensko malá krajina, ponúka veľa zaujímavých miest.

Výzdoba miestností bola prispôsobená téme recepcie. Hostí vítala živá ľudová hudba, študentka oblečená v kroji s chlebom a soľou a ako prípitok sa podávala tradičná slovenská slivovica. Hostia sa mohli kochať prezentáciou Slovenska od západu až na východ krajiny. Výzdobu dopĺňali typické slovenské kroje, slávnostná tabuľa, komparzisti – Ľudovít Štúr a Juraj Jánošík, ale aj remeselníčky výrobou bábik zo šúpolia a dekoratívnych ozdôb z medeného drôtu pripomenuli hosťom slovenské remeslá.

Recepcia sa začala slávnostnými príhovormi. Po príhovoroch sa hostia mohli tešiť na programovú časť. Dve známe slovenské piesne zaspievala Diana Dunčková v klavírnom sprievode Daniela Špinera a zatancoval aj súbor Starišan.

Po programovej časti nasledovala gastronomická časť. Hostia mohli ochutnať rôzne druhy terín, rolád a šalátov aj plneného pstruha, bravčovú panenku a syrové variácie. V teplom bufete mali študenti pripravené rôzne druhy pirohov, jelení guľáš podávaný s tatranskou knedľou a pečeného pstruha. Nezabudli ani na sladké maškrty – čučoriedkové triflé a slovenské tortičky. Študenti taktiež ponúkali domáce slovenské výrobky - koláče, ovčí syr, klobásu a tlačenku. Tieto výrobky boli zabezpečené od sponzorov.

Hostia sa mohli pokochať flambovaním ovocia priamo pred ich zrakom a prípravou miešaných alkoholických a nealkoholických nápojov. V ponuke boli aj ďalšie alkoholické a nealkoholické nápoje a víno.

Recepcia sa ukončila slávnostným nástupom študentov a vyhodnotením, počas ktorého sa študenti dozvedeli, že úspešne zvládli Praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky.

Klaudia Tychaničová
marketingový manažér

plagatVC2015_1.jpg