Somelieri opäť na scéne

Naša škola sa každoročne angažuje so svojimi študentmi na rôznych súťažiach. Medzi nimi majú miesto aj naši somelieri, ktorí mali možnosť zúčastniť sa tento rok na dvoch prestížnych súťažiach a to na majstrovstvách juniorov somelierov Slovenskej republiky 2015 v Nových Zámkoch a na súťaži Maladý Somelier v Piešťanoch.

Na samotných majstrovstvách reprezentovali našu školu dvaja súťažiaci, Andrea Poláčková z II. D triedy a Dominik Šujeta z III. C triedy, v doprovode p. Krajňáka. „Na túto súťaž sme cestovali s istým rešpektom, kedže pre oboch to bolo vôbec prvé reprezentačné pôsobenie a boli to hneď Majstrovstvá SR“, poznamenali súťažiaci. No porota vyzdvihla vystupovanie, komunikáciu, techniku ako aj samotný outfit našich študentov, ako jeden z najlepších. „Z tejto súťaže sme si okrem nových kamarátstiev a kontaktov odniesli aj mnoho skúsenosti z oblasti somelierstva a gastronómie.“ Samotná súťaž nepozostávala len z náročného testu a zručností, ale poskytla aj nové vedomosti o slovenských sektoch spol. Hubert, ktoré súťažiaci nadobudli súkromnou degustáciou s hlavnou enologičkou spoločnosti Hubert, s pani inžinierkou Vajcíkovou. „Aj keď to bola naša prvá súťaž, s výsledkom a so samotným zážitkom, ktorý sme si z Nových Zámkov odnášali, sme boli veľmi spokojní.“

Ďalšou zastávkou boli Piešťany, v staro-novom zložení. Do Piešťan cestovali Kristína Desiatniková z II.D triedy a Dominik Šujeta z III. C triedy. Piešťany, rovnako ako Nové Zámky priniesli kopec nových poznatkov a skúsenosti. Spomedzi 25 súťažiacich sme sa umiestnili na 11. A 16. mieste. Súťaž bola zaujímavá, prostredie pre nás nové, iní súťažiaci, iné podmienky. Táto súťaž, s dlhoročnou tradíciou sa ani tento rok neobišla bez dlhoročného garanta,

pána Dr. Malíka. Pre nás to bola znova obrovská skúsenosť a veríme, že poznatky z týchto súťaži raz prinesú aj svoje ovocie.