Školský výlet - Splav Hornádu 2017

Obdobie na konci školského roka je príznačné nielen očakávaním prázdnin, ktoré nie a nie prísť, ale aj organizáciou viac alebo menej vydarených školských výletov. Žiaci I. D si ako program svojho výletu zvolili zážitkový splav rieky Hornád, ktorý im zabezpečili členovia 49. zboru Slovenského skautingu v Prešove v rámci 3. ročníka projektu "Za jednotky dole vodou...".

Predpoveď počasia bola priaznivá, pršať nemalo a teplota nemala byť príliš vysoká. Na začiatku trasy, teda pod mostom v Malej Lodine sme sa vďaka dobrému vlakovému spojeniu ocitli už pred ôsmou ráno. Nasledovala inštruktáž, ktorú viedli skúsení inštruktori. Tí nám okrem iného predviedli základy splavovania, bezpečnosti na vode a vysvetlili nám, ako sa správať v prípade vypadnutia z člnu. Pri vode nás už čakali pripravené nafukovacie člny, do ktorých sme nastúpili už oblečení v záchranných vestách a vyzbrojení pádlami.

Po počiatočných niekoľkých otočkách, kým sme každý ako-tak pochopili, ako funguje pádlo sme sa začali splavovať. Z času na čas nejaká z našich lodiek zaostala, no v podstate sme sa držali pokope, a ak by náhodou, vždy sme navzájom počkali.  V polovici splavu sme mali prestávku na krátke občerstvenie a pokračovali sme ďalej. S pribúdajúcimi číslicami na hodinkách pribúdalo aj slnka a keď sme niečo po dvanástej ukončovali splav v Trebejove, už riadne pripekalo. Maličká perej, ktorou sme podľa rád inštruktorov všetci prešli bez prevrátenia zakončila naozaj vydarený koncoročný výlet.