Školský turnaj v silovom trojboji

Zhyb podhmatom, tlak na lavičke a drep. To boli disciplíny, v ktorých si zasúťažili žiaci všetkých ročníkov. Stačilo sa prihlásiť a prísť 15. 2. 2017 do športovej haly. Atmosféra bola od rána napätá. Začalo sa vážením, keďže v tlaku a drepe sa súťažilo s polovicou vlastnej hmotnosti, aby boli sily vyrovnané.

Prvou disciplínou bol zhyb podhmatom, kde dominoval Dano Marcin zo IV. B, ktorý striktnou technikou bez kopania a s vystretými rukami v dolnej polohe zvládol 19 zhybov. Nasledoval tlak na lavičke, v ktorom zvíťazil Lukáš Hmeľar zo IV. A s počtom 54 opakovaní.  V náročnom drepe získal najviac opakovaní a to 73 Tomáš Franko z II. D.

Do hodnotenia sa započítavali iba technicky zvládnuté opakovania. Za každý zhyb dostali súťažiaci 2 body, za tlak a drep po jednom bode. Záver turnaja priniesol nečakaný výsledok. S rovnakým počtom bodov 144 skončili dvaja súťažiaci – Tomáš Franko a Dano Marcin. O víťazstvo sa popasovali v klikoch, kde vyhral Tomáš a tak sa stal víťazom celého turnaja. Na treťom mieste sa s počtom bodov 141 umiestnil Leonard Pasierb z II. A, ktorý bol špeciálne ocenený za najlepšiu techniku vo všetkých disciplínach. Štvrtý skončil Martin Popovský z III.C, ktorý získal 131 bodov a piaty Lukáš Hmeľar zo IV. A s celkovým počtom 130 bodov. Traja najlepší si odniesli zaujímavé fitness ceny a všetci zúčastnení malú kalorickú bombu, ktorá určite padla vhod po náročnom výkone.

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme,  víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie športové podujatie.