Školské kolo súťaže Jazykový kvet

Cudzie jazyky sa najlepšie učia kreatívnou formou. Aj preto sa veľmi tešíme, že niekoľko študentov našej školy nabralo odvahu a dňa 2. 12. 2016 sa zúčastnilo školského kola súťaže Jazykový kvet 2017. Jazykový kvet je jazykovo-umelecká súťaž v poézii, próze a dráme v cudzích jazykoch.

Žiaci prvého až tretieho ročníka sa popasovali s poéziou i prózou v anglickom jazyku. Žiaci prvého a druhého ročníka predviedli svoj krátky dramatický príspevok vo francúzskom jazyku, na ktorom stále intenzívne pracujú.

Traja najlepší žiaci v kategórii Anglický jazyk (Nikoleta Mydlárová I.B, Dominik Onofrej III.D,  Aneta Fečková III.D)  a rovnako aj žiaci s francúzskym divadlom (z I.A a II.C triedy) postúpili do krajského semifinálového kola, ktoré sa uskutoční 1. 3. 2017 v Prešove.

Už teraz sa tešíme a držíme im palce!

Mgr. Martina Šimčíková