Školské kolo baristickej súťaže 2013

Vo štvrtok 28. februára 2013 sa v odborných učebniach C2 a C3 uskutočnil 2. ročník školského kola baristickej súťaže. Hotelová akadémia Prešov ho pripravila v spolupráci so Školou baristu, Cuba Libre Cafe & Cocktail Bar a spoločnosťou Musetti Slovensko. Školské kolo bolo určené pre doterajších absolventov baristických kurzov a nadšencov kávy a baristiky. Súťaž sa začala písomným testom a pokračovala preskúšaním kávovaru a mlynčeka, žrebovaním poradia a diskusiou. Ďalšou časťou bola praktická príprava 4 porcií espressa a 4 porcií cappuccina v časovom limite 10 minút. Okrem techniky prípravy a chute nápojov sa hodnotilo aj vystupovanie a prezentácia baristu. Počet súťažiacich bol limitovaný a nás teší záujem zo strany žiakov.

Tu je zoznam účastníkov:

Ivana Palgutová II.B

Alžbeta Kuchtová II.D

Juliána Krescanková III.A

Dana Maľarová III.A

Daniela Kapušniaková III.B

Martina Polančíková III.B

Patrik Varga III.C

Zuzana Kandrová III.D

Miroslava Stašenková III.D

Júlia Cabanová IV.C

Richard Fialka IV.D

Technickú a chuťovú komisiu, ktorá pracovala pod vedením viacnásobného majstra Slovenska v príprave kávy Stanislava Cibuľu, tvorili Mgr. Ľudmila Harčariková,

Mgr. Michaela Škrabská, Mgr. Peter Krajňák, Andrea Kráľová a Viktor Štefančík. Moderovania sa výborne zhostili Karina Ivanová a Júlia Bačová zo IV.D. a o skvelé privítanie sa svojím hudobným vystúpením zaslúžil Martin Župina z V.C. K vysokej úrovni súťaže prispeli vynikajúcimi výkonmi samotní účastníci a perfektná organizácia. Radi by sme sa poďakovali všetkým súťažiacim, komisárom, divákom a organizátorom. A samozrejme sponzorom – Musetti Slovensko, Cuba Libre Cafe & Cocktail Bar a Nadácii úspešných absolventov a priateľov Hotelovej akadémie Prešov - ktorí zabezpečili inventár a suroviny. Všetci účastníci získali darčekové balíčky od spol. Musetti Slovensko. A kto zvíťazil?

1. miesto Ivana Palgutová II.B

2. miesto Juliána Krescankoá III.A

3. miesto Zuzana Kandrová III.D

Špeciálna cena poroty: Patrik Varga III.C

Najlepšie cappuccino: Zuzana Kandrová III.D

Víťazom blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!