Schválenie projektu v rámci programu ERASMUS+

Typ akcie: Krátkodobé projekty mobility učiacich sa a zamestnancov v sektore odborného vzdelávania a prípravy. Názov projektu: Mobilita žiakov a učiteľov Hotelovej akadémie Prešov smerujúca k zvýšeniu kvality školy Začiatok projektu: 01. 06. 2022. Koniec projektu: 30. 11. 2023. Partnerská organizácia: Visja strokovna sola za gostinstvo, velnes in turizem Bled, Slovinsko.

Opis projektu:

Účastníkmi mobility bude 20 žiakov 3. a 4. ročníka v termíne 07. 05. 2023 - 27. 05. 2023, vybraných  na základe vopred známych kritérií. Spolu so žiakmi sa zúčastnia mobility 2 učitelia. Účasť žiakov na mobilite prispeje k zlepšeniu ich doterajších odborných zručností prácou, žiaci získajú pracovné návyky, a tým zvýšia aj kvalitu svojich odborných zručností, zdokonalia svoje komunikačné zručnosti a zabezpečia svoj osobný rozvoj, získajú nové poznatky z oblasti slovinskej gastronómie a hotelierstva, ako aj poznatky o histórii, kultúre, zvykoch a tradíciách Slovinska. Prínosom pre účastníkov mobility bude získanie nových vedomostí, skúseností a zručností v oblasti inovatívnych trendov v cestovom ruchu v zameraní na wellness. Pridanou hodnotou pre účastníkov bude získanie Europassu Mobility, ktorý by mal byť motiváciou a zároveň prínosom pri uplatnení sa na európskom trhu práce.

Ďalšími účastníkmi mobility bude 8 učiteľov v termíne 06. 11. 2022 - 12. 11. 2022. Účastníkov budú tvoriť  učitelia odborných ekonomických a technologických predmetov a vedenie školy. Mobilita učiteľov bude pozostávať z  hospitačnej činnosti na  teoretickom  vyučovaní (odborné predmety) a na praktickom vyučovaní (výrobný úsek, odbytový úsek, ubytovací úsek, úsek riadenia a oblasť wellness), z  účasti na workshopoch, diskusiách a z odborného programu.