S drogou nevyhráš

Tohtoročné Nie drogám, ktoré organizuje ABC Centrum voľného času, sa nieslo práve v duchu tohto hesla – S drogou nevyhráš. Naša škola sa dňa 11.11.2016 zúčastnila zábavno-súťažného podujatia pre žiakov stredných škôl, ktoré sa konalo v telocvični na SOŠ technickej na Volgogradskej ulici.

Proti sebe stáli šesťčlenné družstvá, traja chlapci a tri dievčatá z I.A triedy, z trinástich prešovských škôl. V obvodnom kole sme obsadili 2. miesto, a tým sme získali vstupenku do finálového kola, ktoré sa konalo dňa 25.11.2016. Žiaci statočne bojovali v súťažných disciplínach, no podarilo sa nám obsadiť 6. miesto.

V tomto prípade naozaj platí, že nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa, pretože hlavnou myšlienkou podujatia bolo zabaviť sa a upozorniť na to, že drogová tematika v našej spoločnosti rezonuje čoraz častejšie, a práve táto veková skupina patrí k tým, čo potrebuje ukázať mantinely, hranice a nájsť vhodný priestor na kvalitné trávenie voľného času.

Fotogaléria z podujatia ABC Centrum Prešov