RECEPCIA III. A TRIEDY - Slávnostné spustenie pravidelnej leteckej linky do Južnej Ameriky

Žiaci III. A triedy si dňa 21. 2. 2020 opäť vyskúšali, v rámci predmetu EPP, ako prebieha praktická maturitná skúška. Tentokrát mali za úlohu zorganizovať recepciu pre 31 hostí pri určitej príležitosti, ktorou bolo - Slávnostne spustenie pravidelnej leteckej linky do Južnej Ameriky.

Pri zostavovaní ponukového listu  sme sa zamerali na používanie tradičných surovín tohto kontinentu ako sú napríklad quinoa, avokádo, káva a exotické ovocie. Naše pokrmy boli farebné, exotické a hlavne chutné. V ponuke studeného bufetu bolo pečivo z tapiokovej múky, roládky z bravčového mäsa, hydinová terinka s ovocím, syrová rolka i quacomole pena ako finger food. Teplý bufet ponúkal kolumbijskú polievku Aijaco, Chili con carne s polentou, Bravčové medailóniky v kávovej marináde so zemiakovými vežičkami, Kuracie prsia v citrónovej omáčke s mandľovou ryžou, Slaný koláč so špenátom a paradajkami  a Kokosové guľky v mango omáčke. Candy bar  servíroval Kivi rezy, čokoládové bonbony Brigadeiros a bol doplnený  vyrezávaným ovocím a zeleninou našich spolužiačiek z carvingového krúžku.

Obsluhujúce dievčatá predstavovali letušky,  súčasťou ich uniformy bol  nákrčnik. Miestnosť C1, kde recepcia prebiehala, bola vyzdobená veselými a rôznofarebnými dekoráciami, rovnako ako  je celá Južná Amerika - veselá a farebná.  Takmer každý kus našej výzdoby bol vyrobený žiakmi III.A, aj prezent, ktorým boli  bol pre každého hosťa malé Piñaty. Tie  sú  tradičnou  súčasťou všetkých latinskoamerických osláv. Počas priebehu recepcie  sme sa mohli osviežiť chutnými drinkami,  ktoré pre nás miešal náš spolužiak. Na jej záver bola pripravená flamberská show,  ktorá bola povestnou čerešničkou na torte.

Za pomoc pri organizovaní našej malej maturitnej skúšky ďakujem pani učiteľkám Juliáne Mihályovej, Gabriele Mojzešovej a Gabriele Jankaničovej. Taktiež ďakujem spolužiakom za všetok ich voľný čas a energiu, ktorú venovali prípravám našej akcie.

Spracoval: Hlavný manažér Juliána Čarabová