Projekty Komprax v tomto školskom roku

Tento školský rok sa do projektov KomPrax zapojilo päť žiakov. Tvorivé námety žiakov rozšírili obzor mnohých z nás a zmenili tvár časti školy.

Jakub Chmeľovský  z II.A realizoval svoj projekt s názvom Suši v duši. Ochutnávky sushi a polievka ramen všetkým chutili. Prezentácia nás zaujala. Gejša a samuraj nás previedli Japonskom.

Deň pre Vás vianočné posedenie s programom pre seniorov vo Veľkom Šariši zorganizovala  Stanislava Ondriová. Pomohla jej spolužiačka Daniela Gajdošová s programom. Otec a súrodenci prišli zahrať ako  rodinná kapela. Viď. Foto.

Vymaľovali sme učebňu C 1 a aktéri projektu Zútulni a nauč sa pripojili k baristom, aby získali nové vedomosti o káve. Malý projektový zámer vypracovala Petra Dragoňová z I. A.

Projekt Strom života urobila J. Leššová z I.A triedy. Skrášlili sme  tým priestory bufetu. Pri realizácia pomohli nielen spolužiaci, ale aj otec a strýko.

Projekt L. Vargovej Hudba spája sa niesol v znamení úpravy bývalej posilňovne, kde si žiaci muzikanti upravili svoju skúšobňu. Projekt vypracovala Lucia Vargová. Pri všetkých projektoch pomohli okrem vedenia školy, učiteľov a pánov  údržbárov aj rodičia. Rodičia z DJZ požičali kostýmy pre gejšu a samuraja, Pani Velebírová poskytla svoje maľby – kaligrafiu a pomohla s husľovým kľúčom. Otec Gajdoš zobral auto deti a nástroje a cestovali do Šariša.  Mama Vargová ušila záclony do skúšobne.

Zatiaľ ako posledný sme zrealizovali projektový zámer Z hrncov starej matere, ktorý vypracovala Lucia Paumerová z I A. Spolupracovala celá trieda a učitelia varenia.

Sedem žiakov absolvuje ďalšie školenie KomPraxu na vyúčtovanie. Vypracovali projekty na skrášlenie prostredia našej školy.

Daniel Murín 1. D  Svetlo a farby v pohybe  - Hala

Gregor Straka 1. D Hotelácka liga majstov  - Majáles

Richard Matej 1. A  Suterén je suverén – šatne, maľovanie a police

Adam Šimko 1. A  Suterén naše zrkadlo – šatne, chodba

Rebecca Lukáčová 1. B Tancom k srdcu športovcov  - roztlieskavačky

Šarlota Omachelová 1. B  Relaxačná miestnosť pre pozitívnu myseľ  - bufet

Lenka Krokkerová 1. B   Zo starého nové - bufet starý barový pult, povrchová úprava

Foto zverejníme priebežne po zrealizovaní projektov.