Projekt Educate Slovakia

Naša škola sa v termíne od 2. 2. do 5. 2. 2016 zúčastnila projektu Educate Slovakia, v rámci ktorého našu školu navštívili 2 študentky z Indonézie. Educate Slovakia je projekt zameraný najmä na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže prostredníctvom medzinárodného prostredia a moderného neformálneho vzdelávacieho programu

Študenti vyšších ročníkov tak mali možnosť spoznať novú krajinu, jej kultúru, precvičiť si anglický jazyk a zároveň zažiť vyučovacie hodiny trochu netradične. Dievčatá z Indonézie si pripravili prezentácie, rôzne ukážky, zážitkové aktivity a spolu tak na našej škole odučili 20 vyučovacích hodín. Venovali sa napríklad témam ako Ja a moja krajina, jej tradície, sebarozvoj, životné možnosti, či interkultúrna komunikácia.

Na záver, už podľa atmosféry a zjavnej spokojnosti na všetkých stranách možno konštatovať, že tento projekt sa stretol s výrazným úspechom.

Mgr. Martina Šimčíková

max256x256traiesec.jpg