Prišli sme, zašportovali sme si a zabavili sa

Deň prijímacích pohovorov sa niesol v znamení športu, bol to 9. máj 2022. „Predsedovia tried, príďte si po rozlišovačky pre vaše tímy!“ povedala do mikrofónu moderátorka a dvanásť žiakov prvého až štvrtého ročníka sa rozbehlo na hraciu plochu Športovej haly pri Hotelovej akadémii v Prešove.

Každý z nich dostal farebné pásiky, ktoré následne rozdal spoluhráčom a prvá séria súťaží zameraných na vedomosti a ich využitie v praxi dostala zelenú. Nechýbali praktické súťaže ako napríklad hra na Popolušku a triedenie strukovín, lúpanie vajíčok či rozpoznávanie korenín podľa čuchu, avšak študenti boli skúšaní aj zábavným kvízom o našej škole.

Kým sa pripravovali súťažné trate, boli vyhlásení dvaja víťazi v kategórii Najzdatnejšia žiačka a Najzdatnejší žiak, obe miesta obsadili spolužiaci z jednej triedy, IV. C, Katarína Lysinová a Marek Leporis.

Hlasnejšie pokriky a povzbudzovanie prišli s druhou polovicou podujatia – športovou časťou. Švihadlá, fit lopty, florbalové hokejky, ping-pongové rakety aj nízke vozíky boli pripravené a netrpezlivo čakali, kým hráči pochopia „komplikované“ pravidlá. Po názorných ukážkach zavelila moderátorka: „Štart!“ a študenti vyštartovali vpred. Niektorí sa hneď nato vrátili, pretože loptičky lietali tam a späť, nohy sa zamotávali do švihadiel a fit lopty odskakovali na opačnú stranu ako mali. Nakoniec sa aj posledný člen tímu dostal cez cieľovú rovinku a hotelové olympijské hry finišovali.

Posledným bodom programu bolo očakávané vyhlásenie víťazov. Tribúna stíchla, diváci aj hráči v napätí napínali uši...

Prvé miesto s hlavnou cenou si vybojovali žiaci IV. D , druhé miesto obsadila III. C a na treťom mieste sa umiestnili opäť štvrtáci, tentoraz z „Áčky“. Víťazom aj všetkým zúčastnením gratulujeme a – úprimne, želáme skoré rozchodenie svalovky.