Prijali sme nových členov do cechu - imatrikulácia

Aj keď v duchu protipandemických opatrení a podľa pravidiel školského semafora, predsa len sa nám podarilo prekvapiť nič netušiacich žiakov prvých tried a ich triednych učiteliek. Vianoce už klopali na dvere a my sme si zvolili 17. 12. 2021 za dátum imatrikulácie, ktorý si budú, veríme, že len v dobrom, určite pamätať naši prváci. V spolupráci so žiakmi IV. D triedy kolegovia Pipková a Šebej pripravili pre nováčikov prijímanie do cechu hotelákov, teda imatrikulácie, ktorá síce nebola vo veľkom štýle, ako sme na tejto škole zvyknutí, no o to osobnejšia a príjemnejšia.

Piatkové ráno sa nieslo v znamení očakávania, pesničiek, obdarovávania, spoznávania i recitovania sľubu, po ktorom už prváci oficiálne patrili na Hotelovú akadémiu v Prešove. Každej triede sa osobne venovala celá vyučovacia hodina a veríme, že si to všetci užili. Pripravili sme pre žiakov i triedne učiteľky malý darček ako spomienku na to, že už patria k nám, že sú súčasťou jednej veľkej rodiny hotelákov, dokonca nechýbala ani fotostena na spoločnú oficiálnu fotku do albumu. Prváci boli príjemne prekvapení a neskrývali svoju radosť.

Dovolím si citovať niektorých: „Na imatrikulácii nás všetci privítali s úsmevom na tvári a dobrou náladou. Cely čas hrala veselá hudba a vládla príjemná atmosféra. Učitelia so staršími žiačkami si pre nás pripravili príhovor a my pre nich pesničku s vlastným textom. Program obohatili hrou, pri ktorej sme museli všetci spolupracovať a dobre sme sa zabavili. Na záver sme všetci dostali milý darček na pamiatku. Všetci sme si to užili a budeme na to spomínať ešte veľmi dlho.“  Tarbajová, Fatľa, Motýľová z I. C

Vitajte vo veľkej rodine a prajeme vám úspešné pôsobenie na tejto výnimočnej škole.