Olympiáda v anglickom jazyku na Hotelovej akadémii s heslom "Calm down and join us even from home"

V utorok 23.11.2021 a v stredu 24.11.2021 sa u nás na škole konalo školské kolo 32. ročníka OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU. Aj tento rok bolo trocha netradičné, pretože niektorí žiaci boli v karanténe.

Chceli sme aj týmto žiakom dať príležitosť zúčastniť sa a tak vznikla z toho celkom zaujímavá hybridná kombinácia. Neobvyklá bola hlavne ústna časť, kde žiačky boli prihlásené synchrónne online. Písomnej časti sa zúčastnilo úžasných 62 našich žiakov, z ktorých poradie určilo 15 najlepších v kategóriách 2A (1.-2. ročník) a 2B (3.-5. ročník) a tí si svoje zručnosti v angličtine overili na ústnom kole, kde ich potrápil hlavne obrázok Two foolish goats, ku ktorému mali vymyslieť príbeh. Víťazom Emme IĽKOVEJ z II.A a Emme JAKABOVEJ zo IV.C srdečne blahoželáme a postupujú do Okresného kola Olympiády v januári 2022. Samozrejme víťazmi sú všetci, pretože si zo súťaže odnesú cenné skúsenosti. Všetkým big THANKS za účasť and Calm down and join us next year :-) Tešíme sa.

Lucia Rudá (Predmetová komisia cudzích jazykov / sekcia anglický jazyk)