Oheň náš darca v Kežmarku 2018

Dňa 06. 06. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili na gastronomickej súťaži „Oheň náš darca“. XII. ročník bol organizovaný pod záštitou majstra kuchárskeho umenia Gabriela Kocáka.

Súťaž prebiehala v prvom kroku písomným testom z oblasti technológie prípravy pokrmov  prípravy jedál na grile, techniky obsluhy, nápojovej kultúry s dôrazom na pivo a z oblasti spoločenského správania a etikety.

Druhá časť súťaže bolo samotné grilovanie a príprava mäsitého jedla vrátane hodnej prílohy a bezmäsité jedlo tiež vrátane vhodnej prílohy.

Našu školu na súťaži prezentovali žiaci Helena a Tomáš z III. C triedy, ktorí pripravovali grilované pochúťky a servis jedál realizoval Šimon z II. B triedy.

Napriek tomu, že sme nezískali žiadne z oceňovaných miest, našim žiakom to prinieslo mnoho nových skúseností a cenných informácií.

Na súťaž žiakov pripravovala MVDr. Strečková a Mgr. Harčariková.