Oheň - náš darca 2015

V tomto školskom roku prebiehal ďalší ročník medzinárodnej súťaže v grilovaní „Oheň náš darca“, ktorý sa konal 3.- 6. júna 2015. Túto súťaž organizovala Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku.

Súťaže sa zúčastnilo 8 družstiev. Naše družstvo v zostave Paľo Mičo a Tomáš Kičura z III.D a Matej Čanda z III.C triedy reprezentovali školu s trojchodovým menu na grile:

- Teplé predjedlo - Hovädzí burger s kari omáčkou a ostrým špízom

- Hlavné jedlo - Bylinkový pstruh  s pečenými zemiakmi a grilovaným šalátom na cviklovom carpaccio

- Dezert - Flambované melónové duo s banánovou espumou

Po príchode do Kežmarku nás čakal vedomostný test z oblasti gastronómie.

V piatok ráno  začal deň  raňajkami a slovami  pani profesorky Strečkovej: „ Nebojte sa chlapci aj keby sme to nevyhrali aspoň získate skúsenosť“. Ale my sme verili, že dosiahneme striebro, ktoré sa nám naozaj podarilo získať.

Na prípravu  menu sme mali stanovený časový limit 60 minút. Jedlá sa nám vydarili, za čo sme boli patrične ocenení. Nacvičovanie menu pod vedením pani profesorky Strečkovej sa skomplikovalo, lebo náš kamarát Juraj Kopčík, ktorý mal byť šefkuchárom si poranil nohu niekoľko dní pred súťažou, preto sme do partie narýchlo zobrali ako komiho Tomáša. Chceme poďakovať Jurajovi za jeho pracovitosť a kreativitu, ktorou nás inšpiroval.

Matej zabezpečil servis jedál, pričom aj flamboval dezert, na ktorý ho pripravovala pani profesorka Harčariková. O bezpečnú prepravu a ochotu nám vypomôcť sa postaral pán profesor Šebej.

Sme presvedčení, že skúsenosti, ktoré sme nadobudli budeme môcť využiť aj v ďalších gastronomických súťažiach.

Paľo, Tomáš, Matej