Odborno-poznávacia exkurzia do Bratislavy

Dňa 29. 1. 2016 žiaci 4. D vyrazili na odborno – poznávaciu exkurziu do Bratislavy. Na cestu sme vyrazili skoro ráno vlakom zadarmo. Z cieľovej stanice sme sa presunuli na výstavisko INCHEBA.

Na INCHEBE  prebiehala výstava Danubius GastroITF Slovakiatour. V pavilóne A sme si pozreli zariadenia do kuchýň a hotelov, ochutnali gastronomické špeciality – syry, oleje, zmrzlinu a iné, povzbudili  sme súťažiacich kuchárov , čašníkov a baristov, naše oči potešila výstavka cukrárov. V pavilóne B sa prezentovali regióny Slovenska, kúpeľné mestá a tiež niektoré cestovné kancelárie.

Po štvorhodinovej prehliadke výstaviska sme vyšli na čerstvý vzduch a peši sme sa presunuli cez Nový most na Bratislavský hrad. Odtiaľ boli pekné výhľady na celé mesto. Na nádvorí hradu už chystali obrovský stan na záverečnú recepciu pre účastníkov ME v krasokorčuľovaní. Hoci bol január počasie bolo príjemne predjarné. Na hrad sme stúpali za šera, do Starého mesta sme došli za tmy. Potúlali sme sa vysvietenými uličkami a pozdĺž nábrežia sme dorazili až k novej budove Národného divadla. Tu sme mali voľný program.

O 21 30 sme smerovali na železničnú stanicu. Čakal nás obávaný nočný presun do  Prešova. Cesta domov bola naozaj náročná. No dnes  už spomíname len na to pekné, čo sme videli a zažili.

Účastníci zájazdu