Múdrosť

Na našej škole sa stalo tradíciou zapojiť žiakov prvého ročníka do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája školy, ktorý bol vyhlásený v októbri pri príležitosti Mesiaca školských knižníc.

Cieľom tohtoročného projektu bolo nadviazať kontakt medzi strednými školami na Slovensku a podporiť čítanie prostredníctvom vytvorenia záložky do kníh na tému Múdrosť ukrytá v knihách.

Ako partnerská škola bola našim žiakom tento rok pridelená Spojená škola v Námestove. Žiaci I. C triedy z našej školy využili svoje zručnosti pri práci s počítačom a kamarát Google im pomohol nájsť vhodné citáty o múdrosti, ktorá je ukrytá v knihách. Na druhej strane záložky žiaci predstavili našu školu, krúžky a aktivity, ktorými sa hotelka dostala do povedomia širokej verejnosti.

Po úpravách naše záložky putovali do Námestova, záložky partnerskej školy môžete obdivovať na nástenke školskej knižnice v miestnosti D3.

Veríme, že pridanou hodnotou projektu Záložka do knihy spája školy bude posilnenie záujmu o literatúru, čítanie kníh a zároveň aj rozšírenie vedomostí z geografie.

Mgr. Zuzana Tomková