Mladý barista 2013, Námestovo

V Námestove sa 10. apríla 2013 konal druhý ročník baristickej súťaže Mladý barista, ktorej sa ako minulý tak aj tento rok zúčastnila naša škola, ktorú reprezentovali Ivana Palgutová z II.B a Dana Maľarová z III.A.

Ako šofér a odburávač stresu s nami bol PaedDr. Peter Kuchár. Našou konkurenciou boli ďalší jedenásti súťažiaci. V časovom limite 15 minút sme pripravovali 4 rovnaké espressá, cappuccina a 4 voľné nápojde ktorých hlavnou ingredienciou bolo espresso. Po skončení súťaže sa konala porada chuťových a technických komisárov a vyhodnotenie. Z Námestova si Ivana Palgutová odniesla ocenenie za najlepšie espresso a celkové 2. miesto a Dana Maľarová celkové 4. miesto a ocenenie za najlepšiu prezentáciu.