METRO - Kuchársky päťboj 2016

V novembri 2016 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže METRO Kuchársky päťboj v priestoroch košického Metra.

hotelov a reštaurácií SR, pretože prináša jedinečnú možnosť pre študentov, ktorí sa pripravujú na výkon svojho povolania, získať nové informácie a praktické skúsenosti, ktoré výrazne prispievajú ku kvalite prípravy budúcich absolventov a zamestnancov.

Regionálne kolá súťaže a v nich dosiahnuté bodové ohodnotenie určílo, ktorá škola sa kvalifikuje do celoštátneho Grand finále.

S veľkým potešením konštatujeme, že sexteto našich žiakov v zostave  Pavol Mičo a Tomáš Kičura z V.D,  Tomáš Rešetár a Tomáš Gončár zo IV.A,  Helena Kosťová a Tomáš Olejčuk z II.C úspešne reprezentovalo našu školu. Súťažiaci mali v časovom limite 30 minút preukázať svoje zručnosti v krájaní cibule, póru, zemiakov, vykosťovaní kurčaťa na galantínu a filetovaní pstruha podľa stanovených požiadaviek. Títo žiaci  preukázali vysokú mieru svojich schopností o čom svedčí pekné druhé miesto z celkového počtu 9 zúčastnených škôl v rámci Slovenska a ich postup do celoštátneho Grandfinále.

Ďakujem súťažiacim za vzornú reprezentáciu školy, ktorí môžu byť inšpiráciou pre žiakov školy.

MVDr. Angela Strečková