Lyžiarsky výcvikový kurz

Začiatkom februára sme boli na lyžiarskom kurze v Litmanovej. Ubytovali sme sa v malom penzióne v Jarabine.

Hneď na začiatku sme boli rozdelení do troch skupín. V prvej skupine boli začiatočníci, potom mierne pokročilí a v tretej skupine boli pokročilí lyžiari. Tí si to hneď na druhý deň namierili na tisícovku. Na konci týždňa už sme všetci mali mať zjazdenú tisícovku, niektorí z nás však mali strach.

Z neustáleho padania nás niektorých tak bolelo telo, len čo sme prišli do penziónu, hovorili sme si, že na svah sa už nevrátime. Ale aj napriek bolestivým modrinám a otlakom z ťažkých nemotorných lyžiarok by sme to nemenili.

Počas voľného popoludnia sme navštívili pútnické miesto v Litmanovej a išli sme sa pozrieť do Nestville parku v Hniezdnom.

Počas lyžiarskeho kurzu sa niektorí zdokonalili v lyžovaní, niektorí z nás sa naučili aspoň stáť na lyžiach, aj to bol pokrok.

I. C