Les Lycéades

V rámci mesiaca Frankofónie na Slovensku si Francúzska aliancia v Košiciach pripravila množstvo zaujímavých podujatí pre milovníkov francúzštiny. Jedným z nich bolo i súťažné podujatie pre stredné školy, ktoré sa konalo dňa 20. 3. 2017 na bilingválnom gymnáziu M. R. Štefánika v Košiciach pod názvom Les Lycéades.

Žiaci Hotelovej akadémie, francúzštinári  II. C triedy, mali možnosť zapojiť sa, zmerať si sily s ostatnými študentmi a otestovať vedomosti z francúzskeho jazyka a francúzskej kultúry. Všetky aktivity mali hravý a zábavný charakter, žiaci plnili rôzne úlohy a prechádzali zaujímavými disciplínami. Aj keď sa našim študentom nepodarilo získať „olympijský pohár“, určite sa všetci výborne zabavili a niečo nové naučili.

Mgr. Martina Šimčíková