Koktejlové trendy 2017 s Tomášom Gyénom

Vo štvrtok 30. 11. 2017 sa v stolovacej miestnosti Hotelovej akadémie Prešov uskutočnila prezentácia pre všetkých, ktorí inklinujú k barmanstvu. Tomáš Gyén predstavil aktuálne globálne kokteilové trendy.

Prítomní žiaci a učitelia – spolu cca. 60 - sa v prvej časti prezentácie dozvedeli aké techniky, postupy, ingediencie a témy prevládajú na aktuálnej svetovej barovej scéne. V druhej časti Tomáš pripravil 8 inovatívnych miešaných nápojov. Účastníci prezentácie tak mali príležitosť sledovať prípravu týchto nápojov, dozvedieť sa zaujímavosti o pôvode a histórii vybraných ingrediencií použitých pri ich príprave a, samozrejme, zapojiť všetky svoje zmysly pri následnej degustácii.

Tomáš Gyén je profesionálnym barmanom, Brand Ambasádorom značky MONIN a generálnym sekretárom Slovenskej barmanskej asociácie. Aktívne podporuje medzinárodnú barmanskú súťaž juniorov EUROCUP ako zástupca sponzora a partnera súťaže  -  spoločnosti MONIN, ako člen technickej komisie a ako lektor na sprievodných workshopoch a seminároch. Pripájame jeho krátku vizitku:

·         9-násobný majster Slovenskej republiky v kategórii Flair Bartending,

·         8-násobný reprezentant na World Cocktail Championship IBA – v kategórii Flair,

·         2 x najlepší drink na svete v kategórii flair na WCC IBA,

·         účastník na vyše 80-tich profesionálnych, slovenských, medzinárodných, svetových, barmanských a sommelierskych súťažiach,

·         prednášajúci na workshopoch, massterclassoch, seminároch, prezentáciách, festivaloch, súťažiach v rámci gastronómie (káva, čaj, čokoláda, barové trendy, baristické trendy, inovácie, čajová mixológia),

·         lektor barmanských a somelierskych kurzov.