Kľúč od pevnosti 2014

V dňoch 12.6.2014 – 15.6.2014 sa študenti Hotelovej akadémie Prešov zúčastnili 20.ročníka celoslovenskej športovo –vedomostnej súťaže: „Kľúč od pevnosti“ Stará Ľubovňa.

Prípravu na súťaž sme začali už skôr, pričom najatraktívnejšou časťou bol nácvik v Lanovom centre. Súťaž začala vo štvrtok  „táborákom“ v stanovom tábore pod hradom a pokračovala nočnou hrou. V piatok sme sa zúčastnili splavu Dunajca a prehliadky hradu, ako aj podvečerných aktivít , ktoré vtipnou formou spojili jednotlivých súťažiacich zo Srbska, Poľska, Čiech ale aj Bratislavy, Kežmarku či Prešova . V sobotu sa nám už od prvej disciplíny darilo získavať kľúče i pomocné slová. Napriek ťažkým úlohám i premenlivému počasiu chlapci i dievčatá bojovali a pekne  zvládli Omara a Fatimu, Palisády,  Hradné perly, Historický trojboj i Zvon.  Zaváhali sme len v dvoch disciplínach z trinástich a uhádli sme i súťažné heslo. Disciplínu  Živý koberec sme nezvládli len v dôsledku dažďa a  premočeného terénu . Získali sme tak šieste  miesto z 19-tich, čo je pri tohtoročnej  ťažkej medzinárodnej konkurencii veľmi pekné umiestnenie.

Poďakovanie za skvelú reprezentáciu školy patrí družstvu v zložení: Jurková, Poláčková(I.D), Kandráč(III.C), Šarník(III.A).

Ved. Družstva: J.Kuchárik