Kinderká pre ukrajinské deti

Aj nás trápi, čo sa deje za našimi hranicami, sledujeme bezútešné správy o utekajúcich, skrývajúcich sa i o mŕtvych. V hlavách sa nám vynárajú otázky, na ktoré nedokážeme nájsť odpoveď, no aspoň tou malou kvapkou v mori sme sa rozhodli stíšiť plač, vyčariť úsmev, zbúrať hradby a dotknúť sa boľavých detských sŕdc.

Podaril sa nám husársky kúsok, za dva dni sme dokázali vyzbierať debničku čokoládových vajíčok s hračkou vo vnútri pre ukrajinské deti. Na chvíľu sme zaváhali, či to za taký krátky čas dáme, či sa niekto pripojí, či v tom mlynčeku informácií, čo všetko utečenci pred nezmyselnou vojnou potrebujú, má zmysel. Dali sme to! Dievčatá zo IV. C pripravili všetko a cez víkend sa z malých sladkých darčekov už tešili deti.

Úprimná a veľká vďaka všetkým, čo nám so zbierkou pomohli (a verte mi, neboli tam len kinder vajíčka). Ste úžasní!

Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“ (Matka Tereza).