Karneval v Benátkach - V. B - 2022

Dňa 24. 3. 2022 sa uskutočnila recepcia pri príležitosti praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky V.B triedy pod názvom Karneval v Benátkach.

Pre všetkých študentov je táto časť maturitnej skúšky veľkou výzvou a zároveň zážitkom, pretože si žiaci vyskúšajú, ako sa v reálnom živote plánuje takáto akcia a čo všetko to obnáša. Recepcia sa začínala o 16:00 hodine v priestoroch našej školy. Celú atmosféru tvorila elegantná výzdoba, talianska hudba, živé sochy oblečene do kostýmov a masiek a záživný program vytvorený absolventkami Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove. Nemohli chýbať ani kvalitné a pestré talianske jedlá ako sú Lososové lasagne, Avokádová pena s krevetami, Kuracie prsia sous vide, Sicílske cannoli alebo Tiramisu. Večer ozvláštnili aj ukážky obsluhujúcich, ktorí predviedli dekantáciu vína, tranšírovanie, flambovanie, prípravu kávy či miešanie nápojov. Veľmi dôležitou súčasťou akcie boli pozvaní hostia – naši rodičia, ale hlavne maturitná komisia ktorá počas celého večera sledovala priebeh akcie, aby mohla ohodnotiť jej úspešnosť. Akcia sa vydarila a všetci sme úspešne zvládli praktickú časť maturitnej skúšky. Dobrý pocit a zážitky v nás budú ešte dlho doznievať.