Junior Bartender Challenge 2017

Dňa 5. – 6. októbra 2017 sa konalo úvodné stretnutie a školenie pedagógov v rámci odštartovania 4. ročníka súťažno-vzdelávacieho programu Junior Bartender Challenge, ktoré sa uskutočnilo v Banskej Bystrici.

Podujatie sa začalo o 11:30 v Piano Bare, Nám SNP 2 v Banskej Bystrici. Počas celého dňa nám bol predstavený program Junior Bartender Challenge pod vedením Ľuboša Rácza (Barkultur, Záhir Nitra) a Karola Domischa (Pernod Ricard Slovakia). Zoznámili sme sa s fungovaním v barovom biznise, oboznámili sme sa trendami v barmanskom svete a čo je najdôležitejšie spoznali sme sa navzájom.

Školenie bolo určené pre pedagógov podieľajúcich sa na príprave študentov na súťaž Junior Bartender Challange. Cieľom školenia na ktorom sa zúčastnili dvaja kolegovia našej školy Mgr. Marek Soták a Mgr. Ľudmila Harčariková bolo, oboznámiť sa s priebehom a fungovaním súťaže, praktickými ukážkami prípravy miešaných nápojov v novom modernom štýle. Účasť na školení bola obohatením a inšpiráciou do ďalšej práce.

Podujatie bolo organizované - firmou Pernod Ricard Slovakia.