Informačný deň

Dňa 14. novembra 2014 sa v priestoroch našej školy uskutočnil Informačný deň pre žiakov piateho ročníka.

Žiaci, ktorí sú rozhodnutí, že po skončení strednej školy sa chcú zamestnať alebo si chcú založiť vlastný podnik, sa mohli dozvedieť užitočné informácie od pracovníčok Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Tí žiaci, ktorí plánujú pokračovať v štúdiu na vysokej škole, sa potešili zo stretnutia so zástupcami Filozofickej fakulty PU, Pedagogickej fakulty PU a Fakulty manažmentu PU. O možnostiach štúdia v Dánsku informovala budúcich maturantov pracovníčka agentúry InterStudy a v uplynulých dňoch sme u nás privítali aj nášho bývalého žiaka, teraz študenta Vysokej školy hotelovej v Prahe Martina Župinu, ktorý nám porozprával o živote a štúdiu v Prahe.

Veríme, že Informačný deň splnil svoj účel a naši piataci majú teraz zreteľnejšiu predstavu o svojej budúcnosti.

Zuzana Tomková