Informačný deň 2015

Dňa 24. novembra 2015 sme v priestoroch našej školy zorganizovali Informačný deň pre našich maturantov. Pracovníčky Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny informovali našich budúcich absolventov o možnostiach zamestnať sa na Slovensku aj v zahraničí a o možnostiach založiť si vlastný podnik.

Žiaci, ktorí sú rozhodnutí po skončení strednej školy študovať na vysokej škole, sa mohli dozvedieť užitočné informácie o podmienkach prijatia a o štúdiu na Filozofickej fakulte PU a na Fakulte športu PU. Najväčší záujem, tradične, prejavili naši budúci absolventi o informácie z Fakulty manažmentu PU. Žiaci našej školy boli informovaní aj o možnostiach štúdia v Dánsku prostredníctvom pracovníčky spoločnosti InterStudy, ktorá môže sprostredkovať vysokoškolské štúdium v tejto krajine. Novinkou tohto roku bolo stretnutie so zástupcami Prevádzkovo-ekonomickej fakulty Mendelovej univerzity v Brne. V ten istý deň mohli naši budúci maturanti získať informácie aj od psychológa z CPPPaP v Prešove o riešení stresových situácií pred prípravou na maturitné skúšky.

Veríme, že budúci absolventi našej školy využijú všetky poznatky, získané na tohtoročnom Informačnom dni.

Mgr. Zuzana Tomková
výchovný poradca