Imatrikulácia

Dňa 15. novembra sa konala v PKO každoročná imatrikulácia študentov našej školy.

Imatrikulácia  je podstatné meno ženského rodu, skloňujúce sa podľa vzoru ulica. Podľa slovníka cudzích slov to znamená zápis do matriky, na vysokú školu a pod. V našom prípade išlo hlavne o zábavu, zábavu na prvácky účet (vo všetkej počestnosti). Hneď po príchode do „mekky kultúry“ čakalo na našich „drobčekov“ netradičné označenie – džuk. Okrem označenia boli pre džukov pripravené súťaže, príjemný program a sladké odmeny:) Program otvorili svojím vystúpením mažoretky – LABI, pokračoval romantický klavír (meno), nasledovalo tanečné vystúpenie Karin Ivanovej s tanečným partnerom (samba, jive, cha-cha), zaspievali sme si so sprievodom klavíra známu pesničku Nie sme zlí, Eňa Čajkovská nám zatancovala so svojou tanečnou skupinou. Samozrejme, nesmel chýbať ani Martin Župina so svojím vystúpením, najprv zaspieval pesničku od IMT Smile a potom sprevádzal Zuzanu Múdru a odspievali spoločne pesničku Úsmev. Záver programu opäť tvorilo tanečné číslo, ktoré prítomným vyrážalo dych. Chlapci z tanečnej skupiny B.O.C crew predviedli „freerun“, pri ktorom prekonávali zákony fyziky.

Bodkou za „kultúrou“ bol krst vodou a sľub, po ktorom sa naši prváci stali právoplatnými členmi študentských radov na Hotelovej akadémii v Prešove.

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.