I. MONIN CUP 2012 v Trnave

Dňa 28.09.2012 sa konal prvý ročník juniorskej barmanskej súťaže na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trnave pod názvom „Monin cup 2012“.

Súťaže sa zúčastnili aj dvaja študenti našej Hotelovej akadémie v Prešove – konkrétne Martin Župina z V. D triedy a Roman Redaj zo IV. A triedy. Obaja zúčastnení sa svedomite pripravovali na súťaž no ani napriek tomu sa im nepodarilo získať jedno z troch oceňovaných miest.

Súťaž prebiehala jednokolovo a každý zúčastnený mal pripraviť päť porcií long drinku, pri príprave ktorého mal použiť povinné ingrediencie – Monin sirup – ľubovoľný druh, modifikátor likér Monin – ľubovoľný druh a tiež kosher vodku.

Na súťaž študentov pripravovala Mgr. Ľudmila Harčariková, ktorá ich na súťaž aj sprevádzala.

Pre zúčastnených študentov našej školy to  bola cenná skúsenosť.

V Prešove, dňa 1.10.2012
Mgr. Harčariková Ľudmila