HOTELÁCI MILUJÚ SVOJE MESTO PREŠOV

Iniciatíva Kresťania v Prešove a kresťanské spoločenstvá v spolupráci s mestom Prešov organizovala VI. ročník celomestského festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto - Prešov 2023“.

V dňoch 22.05. – 24.05.2023, počas ústnych maturitných skúšok, sa aj naši žiaci prvého ročníka zapojili do tohto projektu. Každé ráno sme sa stretli na školskom parkovisku, kde nás koordinátori informovali o dennom programe.  Skupinka žiakov upratovala okolie našej školy, vyhrabávali trávniky, zametali, pleli, orezávali kríky v školskej záhrade, upratovali v našej športovej hale. Časť žiakov spolu s vyučujúcimi upratovali blízky skatepark, či verejné priestranstvo pri NOVUMe.

Ďakujem všetkým zúčastneným za čas i energiu, ktorú venovali tomuto projektu. Verím, že ich účasť na tejto akcii obohatila o nové skúsenosti a zručnosti i príjemný pocit zo zmysluplnej práce.

Oľga Korbová