Hoteláci milujú svoje mesto 2018

Iniciatíva Kresťania v Prešove a kresťanské spoločenstvá v spolupráci s mestom Prešov organizovala 2. ročník celomestského festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto“, ktorého cieľom je dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení Prešova. Záštitu nad akciou prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová a predseda PSK PaedDr. Milan Majerský, PhD.

V dňoch 21. 5. – 24. 5.2018, počas ústnych maturitných skúšok, sa aj naši žiaci prvého ročníka zapojili do tohto projektu. Postupne sa vystriedali všetky triedy. Každé ráno sme sa stretli na školskom parkovisku, kde nás koordinátor Martin Andruščák informoval o dennom programe.  Menšia skupinka upratovala okolie našej školy, vyhrabávali trávniky, zametali, pleli, orezávali kríky, obrusovali  a maľovali zábradlie v školskej záhrade. Väčšia časť žiakov spolu s vyučujúcimi obrusovala a následne maľovala zábradlie na Sabinovskej a Levočskej ulici.

Ďakujem všetkým zúčastneným za čas i energiu, ktorú venovali tomuto projektu. Verím, že ich účasť na tejto akcii obohatila o nové skúsenosti a zručnosti i príjemný pocit zo zmysluplnej práce.

Oľga Korbová