GENIUS MATEMATICUS 2016

7. 12. 2016 sme sa zapojili do súťaže GENIUS MATEMATICUS.

GENIUS MATEMATICUS - je najnovšia medzinárodná matematická online súťaž, pri ktorej žiaci a študenti môžu zábavnou formou riešiť veľmi zaujímavé a netradičné matematické príklady z každodenného života.

Úlohy sú koncipované tak, aby bez zložitých počtových operácií mohli súťažiaci bez kalkulačky vyriešiť za 20 sekúnd až 3 minúty matematické problémy, s ktorými sa denne stretávajú. Úlohy sú jednoduché a je ich veľa (až 50!) a jediný limit je čas cca. 40 minút (rozdelený na jednotlivé kolá), ktorý vytvorí správne napätie a podporí súťaživosť žiakov.

Na našej škole sme do súťaže zapojili 22 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka.  Výsledky úloh a poradie súťažiacich bude zverejnené koncom januára 2017.

Oľga Korbová