Gastronomická olympiáda Erfurt 2012

V dňoch od 6.10.2012 do 9.10.2012 sa konala v Nemeckom Erfurte „Gastronomická olympiáda“. Podujatie je organizované jeden krát za štyri roky a je to festival odborníkov gastronómie.

Na výstavisku rôzne firmy prezentovali množstvo gastronomickej techniky – vybavenia kuchýň, vybavenia reštaurácií, barov, kaviarní a iných odbytových stredísk  inventárom.  Šéfkuchári a kuchári na pripravených pódiách predvádzali invenčné moderné metódy prípravy mias, rýb, zeleniny, ale aj cestovín za pomoci využitia špeciálneho kuchynského náradia. Mali sme tak možnosť priamo sledovať šetrné spracovanie potravín pri minimálnej strate nutričných hodnôt jedla.

Počas jednotlivých dní prebiehali prezentácie  v odboroch  kuchár – kuchárka, cukrár – cukrárka. Svoje výrobky vystavovali aj zruční majstri dekoratívneho vykrajovania ovocia a zeleniny, ktorí prezentovali carving..

Vo všetkých odboroch prebiehali na výstavisku súťaže a každý deň medzinárodná odborná jury vyhodnocovala jednotlivé disciplíny a udeľovala bronzové, strieborné a zlaté medaily najlepším adeptom.

Naša škola vyslala na „Gastronomickú olympiádu“ trojčlenné zastúpenie. Výstavisko v Erfurte  konkrétne navštívili - MVDr. Strečková Angela,  MVDr. Mihalyová Juliana a Mgr. Harčariková Ľudmila. Tím dopĺňali tiež deviati žiaci školy.

Expohalu sme navštevovali dva dni. Deň po dni sme sledovali dianie vo výstavných  halách, zbierali sme materiály, fotili vystavené exponáty a naberali sme inšpiráciu a nové podnety do ďalšej práce.