Exkurzia z predmetu HGM

Dňa 4. 12. 2019 sme sa zúčastnili exkurzie v Košiciach, ktorú pre nás pripravila p. uč. Kalinová. Boli sme sa pozrieť na medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO a v hoteli Doubletree by Hilton.

Veľtrh vzdelávania je už stabilnou platformou pre prezentáciu celého spektra aktuálnych tém v oblasti vzdelávania na všetkých úrovniach. Veľtrh prezentuje aj ďalšie formy mimoškolských aktivít, rozvoja osobnosti, možností pracovného uplatnenia, cestovania a doplnkového vzdelávania mladých ľudí.

Doubletree by Hilton je štvorhviezdičkový hotel v Košiciach. V roku 2006 bolo rozhodnuté o jeho veľkej prestavbe  a jeho zaradení do prestížnej hotelovej siete DoubleTree. Nový DoubleTree by Hilton bol otvorený v roku 2009.

Po príchode do hotela nás hneď na začiatok uchvátila krásna hotelová hala, v ktorej nás privítala marketingová manažérka p. Tokarčíková. Previedla nás celým hotelom, ukázala nám izby, konferenčné miestnosti, reštauráciu, loby bar, povedala nám o histórii hotela aj o jeho zaujímavostiach.

Z môjho pohľadu z tejto exkurzie sme si odniesli veľa. Tí z nás, ktorí chcú študovať, sa mohli oboznámiť s vysokými školami a tí, ktorí chcú pracovať, sa oboznámili s pracovnými ponukami na trhu práce. Hotel Hilton bol bonusom nakoniec. Presvedčili sme sa, že práca v takomto hoteli je tiež veľmi lákavá a zaujímavá.

Vanesa Spišáková, V. D trieda