Európsky deň jazykov – sekcia nemeckého jazyka

Kde sa všade stretnete s nemčinou? Napríklad aj v Prešove, na Hlavnej ulici nájdete zvláštne zlaté kocky ako súčasť nemeckého projektu Stolpersteine.

S nemeckým jazykom sa určite stretneme aj v automobilovom priemysle, veď Nemci sú tretí v produkcii áut vo svete. To a ešte niečo viac sa dozvedeli žiaci počas Európskeho dňa jazykov 28.-29.9.2021 na hodine nemčiny formou učenia sa na stanovištiach. Zahrali pexeso, vyriešili kvíz, vylúštili tajničky, prečítali si rozprávky slávnych bratov Grimmovcov a ešte veľa ďalšieho.

Ponúkame postrehy niektorých žiakov o tom, ako sa im hodina páčila a ďakujeme všetkým žiakom za aktívnu spoluprácu na hodine:

Veľmi sa mi páčilo, úlohy boli zaujímavé, veľmi dobre spravené, bavilo ma to.

Pekné knižky, super kvíz, pexeso, bolo super, viac takýchto hodín.

Páčilo sa mi, že na hodine nebola nuda a mohli sme sa učiť iným zaujímavým spôsobom.

Páčila sa mi práca vo dvojiciach, je to zaujímavejšie, zábavnejšie, na každom stanovišti bolo niečo iné.

Hodina bola prispôsobená tak, aby ju mohli zvládnuť aj slabší žiaci.

Hodina sa mi páčila, určite si ju môžeme zopakovať.