Eurocup 2016

V dňoch 9. – 10. novembra 2016 sa konal 24. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže v miešaní nápojov „Eurocup 2016“. Súťaže sa zúčastnilo 81 súťažiacich z 8 krajín.

Školu na súťaži reprezentovali dve družstvá v zostave:

HA Prešov 1 – Vladimír Baňas z V. D triedy a Tomáš Dolinský zo IV. D triedy – umiestnili sa v bronzovom pásme

HA Prešov 2 – Matej Čanda z V. C triedy a Sebastian Zima z III. C triedy – umiestnili sa v striebornom pásme.

Matej Čanda z V. C získal tiež cenu za najúspešnejšieho súťažiaceho z HA Prešov.

Podmienkou účasti na súťaži bolo v deň príchodu na súťaž t.j.  9. novembra 2016 napísať úspešne test, v ktorom adepti barmanstva museli preukázať vedomosti z oblasti barmanstva, tovaroznalectva, servisu a spoločenskej výchovy.

Druhý deň, 10. novembra 2016 každý súťažiaci pripravoval dva druhy nápojov:

1. kategória – Short drink                                         4 porcie

2. kategória – Nealkoholický fancy drink                 4 porcie

Short drink musel obsahovať ako bázu Finlandia Vodka 40% Classic v množstve min. 3 cl. alebo Finlandia Vodka Coconut 37,5%.

Nealkoholický fancy drink musel obsahovať sirup MONIN z portfólia spoločnosti RUDOLF

JELÍNEK Slovakia, s. r. o. v množstve min. 1 cl a ľubovoľný nealkoholický výrobok.

Účasť na súťažiach tohto typu sú pre žiakov – súťažiacich možnosťou nadobudnúť nové

vedomosti a zručnosti a samozrejme aj veľa novej inšpirácie.

Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Ľudmila Harčariková

Fotogaléria z podujatia Eurocup 2016