Deň ZDRAVIA na Hotelke

Každoročne si v apríli pripomíname Deň zdravia. Žiaci z krúžku zdravej výživy pripravili 26. 4. 2023 netradičnú desiatu ako pre študentov tak aj pre pedagógov školy. Zdravie nie je samozrejmosť a musíme sa oň starať a to aj tým, že sa pravidelne stravujeme.

Zuzana Semančíková nakreslila plagát k tejto aktivite a Oliver Kuruc, obaja žiaci 1.C, pozýval   na zdravé dobroty prostredníctvom rozhlasu. Žiaci,  ktorí mali súvislú prax,  nám prestreli v školskom bufete podľa usmernení  p. učiteľky Ing. Bučkovej .

Ponúkali sme nátierku z kyslej kapusty a falošný humus z pečenej  zeleniny ako chuťovky na celozrnnom pečive. Prečo práve kyslá kapusta ? Určite to všetci  vieme,  vitamín C na imunitu.  Druhá  nátierka bolo aj pre tých, ktorí nemôžu konzumovať mlieko a mliečne výrobky.

Návštevníkom  boli k dispozícii aj recepty výrobkov, ak by si to chceli pripraviť doma.

Všetkým, ktorí prišli na zdravú desiatu chutilo  a tešia sa  na podobné aktivity v budúcnosti.

MVDr. J. Mihályová