Cvičná recepcia a banket III. A

V dňoch 10. 12. 2021 a 11. 3. 2022 sa na našej škole uskutočnila cvičná realizácia praktickej časti maturitnej skúšky triedy III. A vo forme slávnostného banketu a recepcie. Táto príležitosť nám žiakom otvára viacero možností, či už kolektívnej práce, alebo šancu vyskúšať si úlohy manažérov a pracovníkov výrobného a odbytového strediska.

V prvom polroku nám bolo umožnené vyskúšať si realizáciu banketu, na ktorý sme si zvolili tému 100. výročie filmu Charlieho Chaplina - Psí život. Vzhľadom na zhoršenú pandemickú situáciu, sme boli obmedzení vo viacerých smeroch. Napriek rôznym prekážkam sme túto skúšku úspešne zvládli.

V druhom polroku sme zrealizovali recepciu, ktorú sme pripravovali pri príležitosti otvorenia Retro Café. S touto témou sa nám pracovalo veľmi dobre, či už pri zostavovaní menu alebo pri samotnej výzdobe.

V mene celej triedy sa chcem poďakovať pani učiteľke Mihályovej, ktorá nám pomohla pri práci v kuchyni pri príprave pokrmov na banket. Pani učiteľke Adele Vaškovej patrí vďaka za pomoc pri zostavovaní menu lístka, ponukového lístka a za následné prípravy podávaných jedál počas banketu a recepcie. Poďakovanie rovnako patrí aj pani učiteľke Lucii Bučkovej, ktorá s nami trávila čas pri nacvičovaní obsluhy a odborne nás viedla pri obsluhe na bankete a recepcii.

Veríme, že sa všetkým, ktorý sa banketu a recepcie zúčastnili náš konečný výsledok páčil a boli s nami spokojní.