Celoškolský kvíz výživa a zdravie

Pri príležitosti Dňa zdravia počas maturitného týždňa sa na našej Hotelovej akadémii uskutočnil celoškolský kvíz z predmetu Výživa a zdravie v kategóriách 1. a 2. ročník, jednotlivec a trieda.

Otázky boli pripravené z učebného materiálu, ktorý  sa preberá na vyučovacích hodinách  daného  predmetu. Študenti odpovedali na otázky vo forme krúžkovania  správnej odpovede, či dopísania  vhodného termínu.

Cieľom kvízu bolo podnietiť u žiakov záujem o témy týkajúce sa zdravia, stravovania, životného štýlu,  potravín a prepojiť teoretické vedomosti s praktickými životom.

V kategórii jednotlivec prvé miesto zo súťažiacich 2. ročníka získal Alex Maňkoš - II. C  a prvé miesto  zo súťažiacich 1.ročníka získala Stela Ivanková - I. B.

V kategórii  triedy súťažili štyria študenti z každej prváckej a druháckej triedy. Prvé miesto  získali zástupcovia  II. C a zástupcovia I. A triedy. Víťazi dostali diplomy, jednotlivci vecné ceny  s ovocím a zástupcovia tried  tašku ovocia.

Študentom sa súťaž páčila  a radi by uvítali podobné aktivity aj v budúcnosti.

Všetkým zúčastnením ďakujeme za absolvovanie kvízu a vedeniu školy za podporu uvedenej aktivity.

MVDR. Juliana Mihályová