Céčkarská after party pod Tatrami

Každoročne tretiaci na našej škole pripravujú dva druhý tretiackych cvičení, kde zosumarizujú svoje zručnosti a vedomosti z gastronomickej oblasti, z oblasti stolovania a v neposlednom rade aj svoje organizačné vlohy a to banket a recepciu. Tohtoroční céčkari sa pod vedením MVDr. Angely Strečkovej a p. Juraja Krajňáka rozhodli pre zviditeľnenie aj našej domácej - slovenskej gastronómie a kultúry, ktorej fúkli nové vetry do plachiet.

Všetko sa to začalo zvolením príležitosti, ktorá mala odrážať ľudové, slovenské stolovanie a tradičné slovenská jedlá, ktoré však dostali nádych 21. Storočia. „Zvolenie tejto príležitosti bolo pre nás veľkou výzvou, keďže väčšina ľudí určite skonštatuje, že pripraviť niečo slovenské predsa nemôže byť veľkým problémom,“ vyjadril sa jeden z manažérov. „Takáto akcia nie je len o jednom, dvoch,  či troch ľuďoch, takáto akcia je o KOLEKTÍVNEJ práci každého jedného člena v našom kolektíve,“ dodal nakoniec.

Študenti mali na zorganizovanie takejto akcia viac ako jeden mesiac. Na začiatku si študenti zvolili hlavného manažéra a následne sa rozdelili do dvoch väčších celkov – kuchyňa, obsluha. Oba tieto tímy si boli vedomé, že obsluha jedlo nenavarí a naopak kuchári nespravia servis pri stole hosťa. Presne tu nastáva tímová spolupráca, bez ktorej by táto akcia bola asi ťažko zrealizovateľná.

„Študenti sa učia práci v kolektíve a ústretovosti, taktiež rešpektu jedného voči druhému a v neposlednom rade s uvedomujú, že každý jeden z nich je súčasť celku,“ vyjadril sa jeden z profesorov. „V piatom ročníku čaká každého študenta našej školy praktická maturita, ktorá pozostáva z rovnakého princípu ako takéto tretiacke cvičenie. V druhom polroku podstúpia študenti ďalšiu veľkú výzvu, kde budú musieť zúročiť svoje vedomosti – recepciu,“ dodal.

Záverom by sme sa chceli samozrejme poďakovať naším profesorov, vďaka ktorým bola táto akcia viac ako podarená, ale hlavne vďaka  tímovej spolupráci nás všetkých. Aj napriek menším zaváhaniam počas príprav si všetci prišli na svoje v  tento slávnostný večer kde si všetci vychutnávali pripravené jedlá a pocit z dobre odvedenej práce za atmosféry našich starých mám – za malebného zvuku huslí, pri rodinnej pohode a malých zábleskoch horiacich svieci, ktoré sa oknom odrážali do rušného mestského večera.